Billede af Supboard
Foto © Camilla Vang

Intro til Stand-Up-Paddle-Board

Er det svært at komme væk fra skærmen ? Er du eller dit barn en rigtig vandhund, der elsker at lege i vandet? Så er vores intro til Stand-Up-Paddle board en perfekt mulighed for at prøve noget nyt og spændende.

SUB for børn og barnlige sjæle

Vores SUB-aktivitet i vinterferien er den perfekte mulighed for at prøve noget nyt og spændende i svømmehallen.

Her får alle mulighed for at udfordre sig selv, lære noget nyt og have det sjovt i vandet.

Vores SUB for børn- og barnlige sjæle er ikke kun sjov og leg, men giver også en række fantastiske fordele:

  • Styrkelse af balance og motorik: At stå på et SUB-board kræver fokus og balance, hvilket er med til at udvikle dit barns motoriske færdigheder.
  • Øget tryghed ved vand: Gennem sjove aktiviteter på SUB-boardet vil du eller dit barn blive endnu mere fortrolig med at opholde sig i og på vandet.
  • Aktiv sjov væk fra skærmen: I stedet for tid foran skærmen får du/dit barn en aktiv og anderledes oplevelse i trygge rammer i svømmehallen.

Tidspunkt: 

Lørdag den 14. februar kl. 14.00-14.30

Onsdag den 18. februar kl. 11.30-12.00

Torsdag den 19. februar kl. 11.30-12.00

(max 8 deltagere min. 4 for gennemførsel) til en uforglemmelig ferieaktivitet i Roskilde Badet, hvor leg, læring og vandglæde går hånd i hånd.

Pris: 35, -kr. + entrebilletten.

Varighed: 30 min.

Alder: 10-99 år. Kan man ikke svømme skal man have en voksen med + bælte på/og-eller svømmevinger. Man skal være over 130 cm for at kunne deltage.